Finnair Technical Services


Viestintä

Tiedotteet



   ITA ry Jäsenet

Suljetun Facebook-ryhmän sivut on tarkoitettu kaikille ITA 001:n jäsenille. Sivuilta löytyy tietoa jäseniä koskevista asioista sekä tulevista tapahtumista. Jos olet ITA 001:n jäsen, mutta et vielä ryhmän jäsen, tee Liity ryhmään -pyyntö ryhmän sivuilla.

Siirry sivuille

 


Luottamushenkilöt

Pääluottamusmies

Jukka Korhonen (p. 050 410 4166 / jukka.korhonen@finnair.fi)

Varapääluottamusmies / Luottamusmies (7-halli)

Jukka Salonen (p. 050 392 6425 / jukka.salonen@finnair.fi)

Luottamusmies (ATR-huolto)

Ville Linnola (p. 045 132 2381 / ville.linnola@finnair.fi)

Luottamusmies (Muut alueet)

Markku Vierelä (p. 044 353 2375 / markku.vierela@finnair.fi)

Työsuojeluvaltuutettu

Markus Berg (p. 050 393 1646 / markus.berg@finnair.fi)

Työsuojeluasiamies (7-halli)

Mika Koivula (p. 050 393 1205 / mika.koivula@finnair.fi)

Työsuojeluasiamies (ATR-huolto)

Alpo Laitinen (p. 010 249 4070 / alpo.laitinen@finnair.fi)

Työsuojeluasiamies (Muut alueet)

Panu Turunen (p. 0400 758 933 / panu.turunen@finnair.fi)

 


Ammattiosastot

Ilmailutekniikan ammattiosasto ITA ry 001

Finnair Technical Servicesin työntekijät ovat valinneet ammattiosastokseen ITA 001:n. Sen jäsenet työskentelevät myös mm. GA Telesis Engine Servicessä, Swissportin maakalustokorjaamolla ja HUB Logistics Handlingissa. Jäsenten työtehtäviä ovat lentokoneiden korjaus- ja huoltotehtävät sekä maakaluston korjaus- ja huoltotehtävät. 

Jos et ole vielä IAU:n jäsen, liittyminen käy nopeimmin alla olevasta linkistä. Valitse samassa yhteydessä ammattiosastosi.

Liity jäseneksi

 


Sopimukset

Lentoliikenteen palveluja koskeva työehtosopimus

Finnair Technical Servicesin työntekijöiden työehdot määräytyvät IAU:n ja työnantajaliitto PALTA:n välisen yleissitovan työehtosopimuksen mukaan:

Lentoliikenteen palveluja koskeva työehtosopimus 15.11.2013-15.11.2016