Finnair Technical Services


Viestintä

Tiedotteet




Työehdot

Lentoliikenteen palveluja koskeva työehtosopimus

Finnair Technical Services'n työntekijöiden työehdot määräytyvät IAU:n ja Palvelualojen työnantajat PALTA:n välisen Lentoliikenteen palveluja koskevan työehtosopimuksen mukaisesti:

Lentoliikenteen palveluja koskeva työehtosopimus 16.11.2017–15.1.2021

Kollektivavtal gällande flygtrafiktjänster 16.11.2017–15.1.2021

 

/ Palkkalaskuri

Palkkalaskuri laskee kuukausipalkan kiinteän osan palkkakoodin perusteella ilman palkanmaksukausittain vaihtuvia lisiä ja mahdollisia muita palkkaperusteita. Avaa laskuri (Excel) alla olevasta linkistä:

   Palkkalaskuri / tekniset palvelut

 


Luottamushenkilöt

Pääluottamusmies

Jukka Korhonen (p. 050 410 4166 / jukka.korhonen@finnair.fi)

Varapääluottamusmies / Luottamusmies (7-halli)

Jukka Salonen (p. 040 522 4935 / jukka.salonen@finnair.fi)

Luottamusmies (ATR-huolto)

Ville Linnola (p. 045 132 2381 / ville.linnola@finnair.fi)

Luottamusmies (Muut alueet)

Tuomas Ojala (p. 050 517 9988 / tuomas.ojala@finnair.fi)

Työsuojeluvaltuutettu

Markus Berg (p. 050 393 1646 / markus.berg@finnair.fi)

Työsuojeluasiamies (7-halli)

Mika Koivula (p. 050 393 1205 / mitu@elisanet.fi)

Työsuojeluasiamies (Taustapajat)

Tero Keskitalo (p. 050 9112 999 / Tero.Keskitalo@finnair.com)

Työsuojeluasiamies (Muut alueet)

Panu Turunen (p. 0400 758 933 / panu.turunen@finnair.fi)

 


Ammattiosasto

Ilmailutekniikan ammattiosasto ITA ry 001

Finnair Technical Services'n työntekijät ovat valinneet ammattiosastokseen ITA 001:n. Sen jäsenet työskentelevät myös mm. GA Telesis Engine Servicessä, Swissportin maakalustokorjaamolla ja HUB Logistics Handlingissa. Jäsenten työtehtäviä ovat lentokoneiden korjaus- ja huoltotehtävät sekä maakaluston korjaus- ja huoltotehtävät. 

   ITA ry Jäsenet

Suljetun Facebook-ryhmän sivut on tarkoitettu kaikille ITA 001:n jäsenille. Sivuilta löytyy tietoa jäseniä koskevista asioista sekä tulevista tapahtumista. Jos olet ITA 001:n jäsen, mutta et vielä ryhmän jäsen, tee Liity ryhmään -pyyntö ryhmän sivuilla.

Siirry sivuille

Jos et ole vielä IAU:n jäsen, liittyminen käy nopeimmin alla olevasta linkistä. Valitse samassa yhteydessä ammattiosastosi.

Liity jäseneksi