Pääluottamusmiehet

Yhtiökohtaisilta sivuilta löydät pääluottamusmiesten yhteystietojen lisäksi myös kunkin yhtiön työalueiden luottamusmiesten sekä työsuojeluvaltuutettujen ja työsuojeluasiamiesten yhteystiedot.

 

Airpro Oy

Ellen Kähkönen, 044 0415 305 / ellenkahkonenn@gmail.com

ANS Finland Oy

Ari Juonolainen, 0400 6433 93 / webbiapina@gmail.com

Aviator  Finland Oy

Pertti Jokinen, 040 5378 977 / pertti.jokinen@aviator.eu

Finnair Oyj, Customer Services, HEL AP

Sirpa Lahtinen, 050 3932 054 / sirpa.lahtinen@finnair.com

Finnair Cargo Oy

Mikko Mäntynen, 044 3202 424 / mikko.mantynen@finnair.com

Finnair Kitchen Oy

Reijo Hiltunen, 040 5576 281 / reijo.hiltunen@finnair.com

Finnair Technical Services Oy

Jan-Markus Kallio, 045 161 5492 / jan-markus.kallio@finnair.com

GA Telesis Engine Services Oy

Tiedote 18.6.2020

HUB Logistics Handling Oy

Tiedote 18.6.2020

Insta ILS Oy

Marko Heikkilä, 050 3233 920 / marko.heikkila@insta.fi

Lassila & Tikanoja Oyj

Niko Kaarmila (yhteistoimintaedustaja), 040 532 0306 / nkaarmila@hotmail.com

Nordic Regional Airlines Oy

Janne Länsivire, 050 521 0497 / janne.lansivire@flynorra.com

RTG Ground Handling Oy

Santtu Kiviniemi, 040 7047 374 / santtu.kiviniemi@sltry.fi

Swissport Finland Oy

Sami Rajala, 050 3930 124 / sami.rajala@swissport.com