Ammattiosastot

Ilmailutekniikan Ammattiyhdistys ITA ry 001  
Puheenjohtaja Jukka Korhonen, 050 4104 166, jukka.korhonen@finnair.fi  
Jäsenkirjuri Jukka Salonen, +35850 3926 425, salonen.jukka@gmail.com   
   
Insta RepAir ry 003  
Puheenjohtaja Pekka Reinola, pekka.reinola@insta.fi  
Jäsenkirjuri Marko Heikkilä, marko.heikkila@insta.fi  
   
Ilmailutietotekniset ILTT ry 005  
Puheenjohtaja Pekka Martin, 0400 739 128, puheenjohtaja@ilmailutietotekniset.fi  
Ammattiosaston kotisivut: www.ilmailutietotekniset.fi  
   
   
   
Suomen Siviililentoliikennevirkailijoiden Liitto ry 010  
Puheenjohtaja Maria Leppäniemi, 040 5348 692, maria.leppaniemi@finnair.fi  
Jäsenkirjuri Juha Korhonen, korhonen.juha.t@gmail.com   
   
Siviililentoliikenteen työntekijät ry 012  
Puheenjohtaja Reijo Hiltunen gsm 040 5576 281, reijo.hiltunen@sltry.fi  
Jäsenkirjuri Hannele Kapanen, hannele.kapanen@sltry.fi  
Ammattiosaston kotisivut: www.sltry.fi